Fotboll • Nästa match 16 okt • Sorterat efter datum
Lördag 17 oktober
SSouthampton
BWBolton Wanderers
SSouthamptonvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
Annons
Fredag 23 oktober
BWBolton Wanderers
MMiddlesbrough
BWBolton WanderersvsMMiddlesbrough
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Lördag 31 oktober
BWBolton Wanderers
BCBristol City
BWBolton WanderersvsBCBristol City
Planerad match
Viaplay
Annons
Tisdag 3 november
CACharlton Athletic
BWBolton Wanderers
CACharlton AthleticvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Fredag 6 november
DCDerby County
BWBolton Wanderers
DCDerby CountyvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
Annons
Lördag 21 november
BWBolton Wanderers
PPortsmouth
BWBolton WanderersvsPPortsmouth
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Onsdag 25 november
BWBolton Wanderers
WBAWest Bromwich Albion
BWBolton WanderersvsWBAWest Bromwich Albion
Planerad match
Viaplay
Annons
Lördag 28 november
BCBirmingham City
BWBolton Wanderers
BCBirmingham CityvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Lördag 5 december
BWBolton Wanderers
BRBlackburn Rovers
BWBolton WanderersvsBRBlackburn Rovers
Planerad match
Viaplay
Annons
Tisdag 8 december
SCSwansea City
BWBolton Wanderers
SCSwansea CityvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Fredag 11 december
BWBolton Wanderers
WWrexham
BWBolton WanderersvsWWrexham
Planerad match
Viaplay
Annons
Lördag 19 december
WWatford
BWBolton Wanderers
WWatfordvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Lördag 26 december
BWBolton Wanderers
BBurnley
BWBolton WanderersvsBBurnley
Planerad match
Viaplay
Annons
Tisdag 29 december
MMiddlesbrough
BWBolton Wanderers
MMiddlesbroughvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Fredag 1 januari
WWrexham
BWBolton Wanderers
WWrexhamvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
Annons
Lördag 16 januari
BWBolton Wanderers
SSouthampton
BWBolton WanderersvsSSouthampton
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Lördag 23 januari
BCBristol City
BWBolton Wanderers
BCBristol CityvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
Annons
Tisdag 26 januari
BWBolton Wanderers
CACharlton Athletic
BWBolton WanderersvsCACharlton Athletic
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Lördag 30 januari
BWBolton Wanderers
DCDerby County
BWBolton WanderersvsDCDerby County
Planerad match
Viaplay
Annons
Lördag 6 februari
PPortsmouth
BWBolton Wanderers
PPortsmouthvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Lördag 13 februari
CCCardiff City
BWBolton Wanderers
CCCardiff CityvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
Annons
Onsdag 17 februari
BWBolton Wanderers
WWWolverhampton Wanderers
BWBolton WanderersvsWWWolverhampton Wanderers
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Lördag 20 februari
BWBolton Wanderers
NCNorwich City
BWBolton WanderersvsNCNorwich City
Planerad match
Viaplay
Annons
Lördag 27 februari
SCStoke City
BWBolton Wanderers
SCStoke CityvsBWBolton Wanderers
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Tisdag 2 mars
BWBolton Wanderers
QPRQueens Park Rangers
BWBolton WanderersvsQPRQueens Park Rangers
Planerad match
Viaplay
AnnonsAnnons
Om Championship
Championship-sidan är till för dig som vill se kommande matcher, datum, tider och kanaler på ett ställe. Här samlar vi framtida matcher i tävlingen och länkar vidare till respektive matchsida för mer detaljer.
Vanliga frågor om Championship
När spelas nästa match i Championship?
Nästa registrerade match spelas Lördag 17 oktober klockan 16:00.
Var ser man matcher från Championship?
Vi visar registrerade kanaler och streamingtjänster när de finns tillgängliga för respektive match.
Lag i Championship
Här är några av lagen som har kommande matcher registrerade i Championship. Det stärker även internlänkningen mellan liga- och lagsidorna.