Hockey • Nästa match 17 okt • Sorterat efter datum
Lördag 17 oktober
RBRögle BK
ÖHÖrebro Hockey
RBRögle BKvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Torsdag 22 oktober
ÖHÖrebro Hockey
BIBrynäs IF
ÖHÖrebro HockeyvsBIBrynäs IF
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Lördag 24 oktober
LHLinköping HC
ÖHÖrebro Hockey
LHLinköping HCvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Torsdag 29 oktober
ÖHÖrebro Hockey
FHCFrölunda HC
ÖHÖrebro HockeyvsFHCFrölunda HC
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Lördag 31 oktober
ÖHÖrebro Hockey
RBRögle BK
ÖHÖrebro HockeyvsRBRögle BK
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Torsdag 12 november
IBIF Björklöven
ÖHÖrebro Hockey
IBIF BjörklövenvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Lördag 14 november
ÖHÖrebro Hockey
DIDjurgårdens IF
ÖHÖrebro HockeyvsDIDjurgårdens IF
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Torsdag 19 november
TITimrå IK
ÖHÖrebro Hockey
TITimrå IKvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Lördag 21 november
ÖHÖrebro Hockey
SASkellefteå AIK
ÖHÖrebro HockeyvsSASkellefteå AIK
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Tisdag 24 november
ÖHÖrebro Hockey
FHCFrölunda HC
ÖHÖrebro HockeyvsFHCFrölunda HC
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Torsdag 26 november
ÖHÖrebro Hockey
HHV71
ÖHÖrebro HockeyvsHHV71
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Lördag 28 november
BIBrynäs IF
ÖHÖrebro Hockey
BIBrynäs IFvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Torsdag 3 december
ÖHÖrebro Hockey
LHFLuleå HF
ÖHÖrebro HockeyvsLHFLuleå HF
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Lördag 5 december
ÖHÖrebro Hockey
MRMalmö Redhawks
ÖHÖrebro HockeyvsMRMalmö Redhawks
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Torsdag 17 december
FBFärjestad BK
ÖHÖrebro Hockey
FBFärjestad BKvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Lördag 19 december
LHLinköping HC
ÖHÖrebro Hockey
LHLinköping HCvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Lördag 26 december
ÖHÖrebro Hockey
VLVäxjö Lakers
ÖHÖrebro HockeyvsVLVäxjö Lakers
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Onsdag 30 december
HHV71
ÖHÖrebro Hockey
HHV71vsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Lördag 2 januari
SASkellefteå AIK
ÖHÖrebro Hockey
SASkellefteå AIKvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Tisdag 5 januari
IBIF Björklöven
ÖHÖrebro Hockey
IBIF BjörklövenvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Torsdag 7 januari
ÖHÖrebro Hockey
TITimrå IK
ÖHÖrebro HockeyvsTITimrå IK
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Lördag 9 januari
ÖHÖrebro Hockey
FBFärjestad BK
ÖHÖrebro HockeyvsFBFärjestad BK
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Torsdag 14 januari
VLVäxjö Lakers
ÖHÖrebro Hockey
VLVäxjö LakersvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Lördag 16 januari
ÖHÖrebro Hockey
MRMalmö Redhawks
ÖHÖrebro HockeyvsMRMalmö Redhawks
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Torsdag 21 januari
DIDjurgårdens IF
ÖHÖrebro Hockey
DIDjurgårdens IFvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Lördag 23 januari
ÖHÖrebro Hockey
LHLinköping HC
ÖHÖrebro HockeyvsLHLinköping HC
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Torsdag 28 januari
FHCFrölunda HC
ÖHÖrebro Hockey
FHCFrölunda HCvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Lördag 30 januari
ÖHÖrebro Hockey
RBRögle BK
ÖHÖrebro HockeyvsRBRögle BK
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Tisdag 2 februari
ÖHÖrebro Hockey
BIBrynäs IF
ÖHÖrebro HockeyvsBIBrynäs IF
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Torsdag 4 februari
LHFLuleå HF
ÖHÖrebro Hockey
LHFLuleå HFvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Lördag 6 februari
SASkellefteå AIK
ÖHÖrebro Hockey
SASkellefteå AIKvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Tisdag 16 februari
ÖHÖrebro Hockey
HHV71
ÖHÖrebro HockeyvsHHV71
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Torsdag 18 februari
ÖHÖrebro Hockey
FBFärjestad BK
ÖHÖrebro HockeyvsFBFärjestad BK
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Lördag 20 februari
BIBrynäs IF
ÖHÖrebro Hockey
BIBrynäs IFvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Torsdag 25 februari
MRMalmö Redhawks
ÖHÖrebro Hockey
MRMalmö RedhawksvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Lördag 27 februari
RBRögle BK
ÖHÖrebro Hockey
RBRögle BKvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Tisdag 2 mars
ÖHÖrebro Hockey
IBIF Björklöven
ÖHÖrebro HockeyvsIBIF Björklöven
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Torsdag 4 mars
ÖHÖrebro Hockey
TITimrå IK
ÖHÖrebro HockeyvsTITimrå IK
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Lördag 6 mars
FHCFrölunda HC
ÖHÖrebro Hockey
FHCFrölunda HCvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Tisdag 9 mars
ÖHÖrebro Hockey
DIDjurgårdens IF
ÖHÖrebro HockeyvsDIDjurgårdens IF
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Torsdag 11 mars
VLVäxjö Lakers
ÖHÖrebro Hockey
VLVäxjö LakersvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
Annons
Lördag 13 mars
ÖHÖrebro Hockey
LHLinköping HC
ÖHÖrebro HockeyvsLHLinköping HC
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Tisdag 16 mars
LHFLuleå HF
ÖHÖrebro Hockey
LHFLuleå HFvsÖHÖrebro Hockey
Planerad match
TV4 Play Hockey
AnnonsAnnons
Om SHL
SHL-sidan är till för dig som vill se kommande matcher, datum, tider och kanaler på ett ställe. Här samlar vi framtida matcher i tävlingen och länkar vidare till respektive matchsida för mer detaljer.
Vanliga frågor om SHL
När spelas nästa match i SHL?
Nästa registrerade match spelas Lördag 17 oktober klockan 15:15.
Var ser man matcher från SHL?
Vi visar registrerade kanaler och streamingtjänster när de finns tillgängliga för respektive match.
Lag i SHL
Här är några av lagen som har kommande matcher registrerade i SHL. Det stärker även internlänkningen mellan liga- och lagsidorna.